Shaolin kung-fu - alkeet Seinäjoella tammikuussa

Samon syyskauden avajaiset

Kesäkuntoon 2014? Laita lihat liikkumaan Shaolin kung-fun alkeiskurssilla tiistaisin ja torstaisin klo 18.30-20 Lyseon alasalissa 14.1.2014 alkaen. Tervetuloa harjoittelemaan ja ota kaveri myös mukaan.

Harjoituksissa luvassa mm. lihaskuntoa, venyttelyä, itsepuolustusta ja monenlaisia muita harjoitteita. Lähtökohtana on jokaisen oma taso, josta lähetään kehittymään, joten etukäteen ei tarvitse osata mitään. Mukaan voi tulla myös myöhemmin, jos ensimmäisellä kerralla ei pääse paikalle. Lisätietoja nettisivuillamme ja käy myös tutustumassa galleriaamme www.shaolinkick.com/galleria

Kung-fu koulumme on toiminut Pohjanmaalla jo vuodesta 1996 lähtien. Pääopettajanamme toimii Amir, jolla on yli 36 vuoden kokemus eri kamppailulajeista. Opetamme kaiken ikäisille ja kokoisille naisille ja miehille kiinalaisia kamppailutaitoja.  Shaolin kung-fu on yli 2500 vuotta vanha taistelulaji Kiinasta ja koulumme tarjoaa mahdollisuuden harrastaa lajia monipuolisesti erilaisissa ympäristöissä, kuten salissa, temppelissä ja luonnossa (mm. meressä, metsässä ja puistossa). 7-11 -vuotiaille lapsille koulumme tarjoaa myös oman Tiikerikoulun.

Shaolin Kick

Elämänvoimaa ja tasapainoa. Shaolin Kick on kung-fu koulu Pohjanmaalla. Opetamme kaiken ikäisille ja kokoisille naisille ja miehille kiinalaisia kamppailutaitoja. Lapsille koulu tarjoaa oman Tiikerikoulun. Opetukseen kuuluu mm. lihaskuntoa, venyttelyä, itsepuolustusta ja akrobatiaa. Lähtökohtana on jokaisen on yksilöllinen taso, joten aloittaessa ei tarvitse osata mitään. Kysy myös kung-fuun tutustumista esimerkiksi tapahtumiin ja tyky-päiviin! Kotisivut: www.shaolinkick.com