Sairastapaus muuttaa teatterin ohjelmistoa

Seinäjoen kaupunginteatterin kevätkauden ohjelmisto menee osittain uusiksi.
Jäljellä olleet viisi Esitystalouden näytöstä perutaan sairastapauksen vuoksi.
- Jouduimme tekemään harmillisen ratkaisun pakon edessä. Kevätkauden esitys- ja harjoitusaikataulu on niin tiukka, ettei korvaaville näytöksille löytynyt sijaa, pahoittelee toimitusjohtaja Markko Heinonen
Juha Jokelan kirjoittama ja Jarno Kuosan Seinäjoelle sovittama ja ohjaama Esitystalous-näytelmä sai ensi-iltansa lokakuussa 2016.
- Jäljellä olleet näytökset olivat myyneet hyvin. Tarjoamme niihin lipun ostaneille katsojille mahdollisuutta siirtää lippunsa toisten näytelmien näytöksiin.
Elissa-studion kevätkaudessa nähdään viisi Kultainen 60-luku -esitystä. Syyskaudella ensiesityksensä saaneessa hittikavalkadissa esiintyvät Esa Ahonen, Liisu Aurasmaa, Maria Pere ja Marko Maunuksela sekä muusikot Timo Ristilä ja Timo Luostari. Uusintaensi-ilta on lauantaina 4. helmikuuta kello 19.15.
Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.